تفاوت کابل فیبر نوری – ترکیبی – کامپوزیت

تفاوت کابل فیبر نوری – ترکیبی – کامپوزیت، نام گذاری این دو نوع کابل عموما باعث سردرگمی می شود، در نظر داشته باشید که این دو نام باهم متفاوت می باشند، گرچه NEC)  National Electrical Code) آنها را به این صورت تعریف می نماید:

 

تفاوت کابل فیبر نوری – ترکیبی – کامپوزیت

فهرست مطالب:

  1. تفاوت کابل فیبر نوری – ترکیبی – کامپوزیت
    1. ترکیبی یا هیبرید
    2. کامپوزیت

 

کابل هایی که شامل هر دو نوع فیبر نوری سینگل مد و مالتی مد می باشند. این کابل ها اغلب به عنوان شبکه ستون فقرات Backbone و شبکه campus مورد کاربری قرار می گیرند، تا سال 2010  بیشتر از شبکه های مالتی مد در این نوع شبکه ها استفاده می گشت اما امروزه تمامی شبکه های داخلی و خارجی با توجه به آینده نا معلوم شبکه مالتی مد با شبکه سینگل مد تجهیز می شوند حتی دیتا سنتر های پیشرفته امروزی تنها  از شبکه سینگل مد بهره می برند.

کابل های فیبر نوری ترکیبی یا هیبرید

 

کابل فیبر نوری ترکیبی

کابل های فیبر نوری که دارای دو سر کانکتور متفاوت باشند نیز به عنوان کابل های هیبرید شناخته می شوند. (پچ کورد ها نیز با دوسر کانکتور متفاوت به عنوان پچ کورد هیبرید شناخته می شوند )

 

کابل فیبر نوری ترکیبی یا هیبرید

 

 

کابل های فیبر نوری کامپوزیت

کابل هایی که شامل کابل فیبر نوری و کانداکتور های الکتریکی می باشند. کابل های فیبر نوری دریایی Submarine Fiber Optical Cable از انواع کابل های کامپوزیتی هستند و از این فناروی استفاده می نمایند، کابل های کواکسیال مورد استفاده برای آنتن یا دوربین های مدار بسته CCTV نیز از دسته بندی کامپوزیت می باشند.

نکته مورد اهمیت در کابل های کامپوزیت به درستی برقرار کردن اتصال به زمین می باشد که  اطمینان استفاده از آنها را  ایجاد می نمایند.

 

کابل فیبر نوری دریایی

 

 

کابل های فیبر نوری


link

تجهیزات فیبر نوری

link

 


linkedin

 

دیدگاه‌ها (0)

*
*