Mojtaba Montakhabi 641 روز پیش ٰEEL.V2
بازدید 985 بدون دیدگاه

راهنما و مشخصات کابل شبکه Cat6

راهنما و مشخصات کابل شبکه Cat6، کابل شبکه گروه 6 (CAT6) – کلاس E با پشتیبانی فرکانس مشخص تا 250 مگاهرتز و ظرفیت پهنای باند قابل توجه تر نسبت به CAT5e و نسل های قبل تر بهبود یافته است و به راحتی انتقال گیگابیت اترنت را مهیا می سازد. کابل شبکه Cat6a نیز نسخه ارتقا یافته و یا پیشرفته Cat6 می باشد که پهنای باند 500MHz (مگاهرتز) را پشتیبانی می نماید و در سال های اخیر، کابل مناسب و منتخب در سیستم های کابل کشی ساخت یافته خانگی به شمار می رود. CAT6 از 1000BASE-T و بسته به نوع نصب، 10GBASE-T (10-GbE) را نیز ممکن است پشتیبانی نماید. Cat6a نیز 10GBASE-T را با نصب مناسب و بدون عیب و نقص پشتیبانی می نماید.

 

فهرست مطالب

 1. راهنما و مشخصات کابل شبکه Cat6
  1. مشخصات
  2. فرکانس و پهنای باند
  3. انواع
  4. ضخامت AWG
  5. استاندارد ها
  6. سربندی
  7. کیستون و سوکت
  8. تست

 

مشخصات کابل شبکه Cat6 و Cat6a

کابل شبکه گروه 6 یا Cat6 که در برخی موارد با نام Cat6e نیز شناخته می شود، از فناوری اترنت زوج سیم به هم تابیده شده یا twisted pair برخوردار است. کابل شبکه Cat6 و Cat6a به طور کامل با استاندارد های نسل های پیشنین شامل گروه 5، 5e و 3 سازگار  می باشند. کابل شبکه Cat6 جهت عملکرد بهتر نسبت به Cat5 طراحی شده است و نسبت به نسل های های قبلی خود از مشخصات سختگیرانه تری در زمینه تداخل و نویز سیستم پیروی می نماید.

 

Common Usage کاربرد های رایج CAT6 CAT6e CAT6A
Phone Lines – خطوط تلفن X
Home Network – اترنت خانگی X
Office Network – اترنت شرکتی
Data Center – دیتا سنتر X
Features/Specs
Potential Bandwidth (per sec) 1Gb 1Gb 10Gb
Time to transfer 1 Terabyte 3 hours 3 hours 20 minutes
Data Transmission 1000 BASE-TX Exceeds 1000 BASE-TX 10GBASE-T
Connector Type RJ45 8P8C (for CAT6) RJ45 (for CAT6) RJ45 (for CAT6A)
Frequency Range Minimum 0 – 250 MHz 0 – 250 MHz 0 – 500 MHz
Frequency Maximum 500 MHz 550 MHz 600 MHz
Performance Distance 328 Feet 328 Feet 328 Feet
Alt. Distance 10Gb 180ft 10Gb 180ft

جدول 1-1 مشخصات و کابرد های Cat6 و Cat6a

فرکانس و پهنای باند

کابل شبکه Cat6 با توانایی پشتیبانی فرکانس 250 مگاهرتز روی 100 اهم ohm در مقایسه با مشخصات Cat5 و Cat5e که حداکثر توانایی پشتیبانی 100 مگاهرتز را ارائه می نمودند، کارایی بیشتری را ارائه می دهد. کابل‌ شبکه Cat6 جهت پشتیبانی زیرساخت‌ های شبکه‌ زیر مهیا می باشد: 10BASE-T (Ethernet), 100BASE-TX (Fast Ethernet), 1000BASE-T/1000BASE-TX (Gigabit Ethernet) and 10GBASE-T (10-Gigabit Ethernet).

بکارگیری 10 گیگابیت اترنت روی CAT6 با مشکل Alien Crosstalk (ANEXT) یا تداخل بیگانه همراه است که بر روی زوج های ناخواسته به هنگام ارائه فرکانس های بالا سیگنال ها بین زوج ها و کابل های مجاور تداخل ایجاد می نماید. از آنجایی که ANEXT در شبکه‌های  10GbE با کابل های شبکه مسی CAT6 بسیار به شیوه‌های نصب وابسته است، کارگروه TIA استاندارد TSB-155شبکه 10GbE را روی CAT6 تا 55 متر واجد شرایط می داند و نیاز به تست را 100٪ توصیه نموده است. جهت کاهش ANEXT در CAT6، توصیه می‌شود که کابل‌ها را جدا نموده و فاصله بین کابل‌ها را افزایش دهید.

تداخل بیگانه ANEXT ممکن است در فرکانس های بالا با کابل های شبکه Cat6 و ساختار های UTP بیشتر رخ دهد. جهت جلوگیری از ANEXT در سطوح کابل کشی بهتر است از ساختار های FTP استفاده نمایید. البته به طور صد در صد ANEXT از میان نخواهد رفت و تنها مقادیر آن در حد استاندارد قرار خواهد گرفت.

فرکانس و پهنای باند

 

انواع کابل های شبکه Cat6

انجمن صنعت ارتباطات (TIA) دو استاندارد عملکرد را برای کابل های شبکه Cat6 معرفی می نماید. گروه 6 (CAT6) و گروه 6A (CAT6A). بنابراین بر اساس TIA، هیچ استانداردی برای CAT6e وجود ندارد.

انواع کابل شبکه Cat6

 

کابل شبکه CAT6

استاندارد TIA شبکه CAT6 را جهت کابل های CAT6 و اتصالات آن تعیین می نماید. انتقال داده باستی بالاتر از آستانه مورد نظر TIA تا 250 مگاهرتز انجام شود. کابل می تواند تا 100 متر طول داشته یابد و داده ها را با حداکثر سرعت داده 1Gbps یا (1000-BASE-T) بایستی انتقال دهد.

کابل شبکه Cat6

کابل شبکه CAT6A

نسخه دیگری نیز از استاندارد CAT6 موجود می باشد که به عنوان CAT6A نام گذاری شده است و در واقع نوع پیشرفته یا ارتقاء  یافته CAT6 در نظر گرفته می شود. TIA برای Cat6A پشتیبانی فرکانس تا 500 مگاهرتز را مقرر می نماید که دو برابر استاندارد CAT6 است. کابل CAT6A می تواند تا 100 متر توسعه یابد و داده ها را با حداکثر سرعت داده 10 گیگابیت بر ثانیه ( 10GBASE-T) انتقال دهد.

 

کابل شبکه Cat6a

کابل شبکه CAT6e

کابل شبکه CAT6e یک کابل شبکه استاندارد نمی باشد و توسط TIA یا هیچ سازمان یا کمیسیون معتبر دیگری تایید یا واجد شرایط نشده است. CAT6e با CAT6 قابل مقایسه نیست چراکه استاندارد از نظر فنی وجود ندارد. در واقع تنها دو نسخه CAT6 و CAT6A مطرح می باشند. البته سوداگران همواره صحبت های های خود را تکرار می نمایند، بنابراین فریب این اشخاص را نخورید و CAT6 نسخه اصلی می باشد، در حالی که CAT6A نسخه پیشرفته آن است و کابلی تحت عنوان های دیگر در گروه 6 یا Cat6 وجود ندارد و یا استاندارد نمی باشد.

کابل شبکه CAT6a با ساختار UTP به طور قابل توجهی ضخیم تر از کابل های CAT6 معمولی می باشد، چراکه دارای هادی های ضخیم تر، با 22 AWG، و با فضای بیشتری بین زوج ها جهت به حداقل رساندن ANEXT طراحی شده است. قطر خارجی کابل CAT6a به طور متوسط 0.29-0.35 اینچ است در مقایسه با CAT6 که تنها 0.21-0.24 اینچ می باشد که در حقیقت باعث کاهش تعداد کابل هایی می شود که می توانید در یک مجرا قرار دهید. با نسبت پر شدن 40 درصد، می توانید سه کابل CAT6a را در یک مجرای 3⁄4 اینچی در مقابل پنج کابل CAT6 نصب نمایید.

استاندارد های کابل شبکه Cat6

چندین نوع کابل شبکه Cat6 و Cat6a از نظر ساختار طراحی وجود دارد،

 1. UTP و F/UTP.
 2. FTP و F/FTP و S/FTP و SF/FTP

 

CAT6a UTP
CAT6a UTP به روشی خاص جهت به حداقل رساندن تداخل و ANEXT طراحی شده است. کابل شامل هادی های بزرگتر، (حداقل 23 AWG)، پیچش های محکم تر، فضای داخلی اضافی تر، جداکننده داخلی بین زوج ها، و روکش بیرونی ضخیم تر است. طراحی فوق قطر خارجی کابل را معمولاً به قطر 0.30 اینچ افزایش می دهد که از 0.25 اینچ کابل CAT6 قطور تر است. قطر اضافی باعث ایجاد فاصله بیشتر بین زوج ها در لینک های مجاور می شود، بنابراین زوج های سیگنال بین کانال کاهش می یابد. ANEXT را می توان با قرار دادن کابل به صورت آزاد در مسیرها و مسیرهای عبوری با فضای بین کابل ها بهبود بخشید. CAT6a UTP همچنین بایستی جهت ANEXT تست شود – فرآیندی پیچیده و زمان‌بر که در آن آزمایش یک لینک در بسته‌ای از 24 کابل UTP CAT6a و می‌تواند تا 50 دقیقه به طول انجامد.

 

CAT6a F/UTP
کابل های F/UTP گروه CAT6a می توانند با ANEXT حداقل ارائه شوند، اگرچه به طور کامل نمیتوان ANEXT را حذف نمود، با استفاده از تجهیزات محافظ. کابل CAT6a F/UTP پوشش مناسب تری جهت حذف ANEXT نسبت به CAT6a UTP معمول دارا می باشد و بنابراین هدروم headroom مناسب تری (تا 20 دسی بل) برای 10 گیگابایت بر روی مس فراهم می نماید. محافظ فویل به عنوان یک مانع عمل می کند و از اتصال EMI/RFI به زوج های تابیده شده دیگر کابل های مجاور جلوگیری می نماید. همچنین نویز ناشی از تجهیزات، ژنراتور های الکتریکی(موتور برق) و سایر منابع EMI و همچنین RFI از تلفن‌های همراه، نقاط دسترسی بی‌سیم و رادیوها را منعکس می نماید.

 

انواع کابل شبکه Cat6

 

 

CAT6a FTP

کابل شبکه Cat6a FTP به جهت زوج سیم های مخافظت شده توسط فویل از نظر ANEXT متعادل است و با محافظ فویل کلی و سیم ارت ارائه می گردد. همچنین این گروه نویز پذیری و تداخل کمتری را در فرایند قرارگیری دارا می باشند. آسیب پذیر ترین نقطه ها از نظر ANEXT در این گروه، ترمینال ها و ماژول های سربندی می باشد. همچنین توصیه میشود مطابق استاندارد به توان کششی کابل های شبکه توجه فرمایید و افراد متخصص را جهت اجرای شبکه بکار گیرید چرا که مهمترین آسیب ها با توجه به نبود دانش فنی انتقاال سیگنال در کابل های شبکه به هنگام نصب ایجاد می شود.

در صورت نبود نفرات فنی از ناظران و مشاوران متخصص می توانید استفاده نمایید!

 

انواع کابل شبکه Cat6a

 

CAT6a S/FTP

کابل شبکه Cat6a S/FTP به جهت زوج سیم های محافظت شده توسط فویل و در نهایت شیلد نهایی به دور کل مجموعه بالاترین میزان اطمینان و آسودگی خاطر را فراهم می سازد. عموما طول عمر این ساختار، بالاترین را درمقایسه با تمامی ساختارها دارا می باشد و به جهت تحمل پذیری شرایط محیطی محافظت صد در صدی و بالاترین میزان کیفیت را در ارائه سگینال دارا می باشد.

 

مقایسه کابل های شبکه

 

ضخامت AWG

AWG (سنجش ضخامت آمریکایی) شاخصی است که به صورت معکوس و لگاریتمی ضخامت کابل های رسانا را به ما می گوید. شاید در نظر گرفتن AWG آنچنان مورد اهمیت به نظر نرسد، برای این منظور یکی از سناریوهای ممکن برای کابل‌کشی 48 پورت با کابل های شبکه Cat6 را در نظر می گیریم.

استانداردهای کابل کشی Cat6 معمولا از هادی های با 23-AWG استفاده می نماید. که این مقدار برابر با = 0.0226 اینچ قطر در هر کابل می باشد. بدین معنا که؟ از نظر مساحت، 0.2582 میلی متر مربع است. آن را در 48 کابل خود ضرب نماییم. به سرعت به یک دسته کابل قطور و قابل توجه از کابل های شبکه می رسیم.

در تظر داشته باشید که هرچه گیج کوچکتر باشد، هادی بزرگتر است، البته رابطه لگاریتمی می باشد و نه خطی.

 

ضخامت کابل شبکه cat6

*مقدار ها پارامترهایی است که معمولاً در صنعت دیده می شود، با این حال تفاوت هایی بین تولید کنندگان وجود دارد
** حداکثر طول برای کابل نصب شده 90 متر و برای پچ کورد 10 متر می باشد

 

کابل شبکه Cat6 با 23-AWG معمول 0.2582 میلی متر مربع را اشغال می نماید، در حالی که Cat6 با 28-AWG Mini به طور قابل توجهی از نظر قطر کابل کوچکتر می باشد و تنها 0.0810 میلی متر مربع است. هنگامی که این دو اندازه را با هم مقایسه می نمایید، به سرعت متوجه می شوید که داشتن تمام آن کابل ها در کنار هم در ترانک ها و رک های و به طور کلی مدیریت کابل ها در فضا با AWG رابطه مستقیم دارد. بنابراین انتخاب کابل شبکه با AWG یک پارامتر حائز اهمیت ویژّ است و البته اطمینان بیشتر عملکرد با AWG کوچکتر و یا قطر کابل ضخیم تر می باشد.

 

AWG Wire Diameter
24 Gauge 0.0201 inches
26 Gauge 0.0159 inches
28 Gauge 0.0126 inches

 

استاندارد ها

دو سازمان اصلی وجود دارد که به توسعه و تنظیم استانداردهای کابل کشی ساخت یافته اختصاص داده شده اند. در آمریکای شمالی، استانداردها توسط انجمن صنعت مخابرات (TIA)، که توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) معتبر می گردد، صادر می‌شوند. TIA در آوریل 1988 پس از ادغام با انجمن صنعت الکترونیک (EIA) تشکیل شد. به همین دلیل است که استاندارد های آن معمولاً با نام های ANSI/TIA/EIA، TIA/EIA یا TIA شناخته می شوند.

در سطح جهانی، سازمان هایی که استانداردها را صادر می نمایند، کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC) و سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) هستند. استانداردهای آن اغلب به عنوان ISO/IEC شناخته می شوند.

سازمان‌های دیگر عبارتند از: انجمن استانداردهای کانادا (CSA)، CENELEC (کمیته اروپایی استانداردهای الکتروتکنیک)،
و انجمن استانداردهای ژاپن (JSA/JSI).

کمیته های تمامی این سازمان ها با هم فعالیت می نمایند و همچنین الزامات عملکرد استانداردها بسیار مشابه می باشند. اگرچه همیشه اشتباهات در اصطلاح وجود دارد.

اجزای کابل‌کشی در TIA (کابل‌ها، تجهیزات اتصال و سربندی، و پچ کورد ها) با یک «گروه» نام گذاری شده‌اند. این اجزا در کنار هم یک لینک یا کانال دائمی که به آن “دسته” نیز می گویند را تشکیل می دهند. ISO/IEC الزامات لینک و کانال را با نام “کلاس” تعریف می نماید.
اگرچه مولفه‌ها «دسته» نامیده می‌شوند.

یکی از مهمترین استاندار ها EN می باشد که در آن نیز تحت کلاس گروه ها معرفی می گردند، الزامات استاندارد EN کمی سخت گیرانه تر از TIA می باشد و سطح بالاتری از کیفیت را ارائه می دهد،‌به همین دلیل برند های اروپایی عموما پیشتاز صنعت می باشند.

استاندارد TIA/EIA تحت TSB-155 تنها ارزیابی و توصیه ها را برای کابل کشی گروه Cat6 جهت استفاده شبکه 10 گیگابیت اترنت می باشد. این استاندارد شامل مشخصات لینک و لینک های دائمی و روش های آزمایش جهت تداخل بیگانه AXT است. با این حال، TIA/EIA TSB-155 هیچ الزام قانونی ندارد! (گرچه شرط عملکرد درست، رعایت استاندارد می باشد.)

بر این اساس اقدامات زیر در بیشتر موارد جهت افزایش کارایی نصب Cat.6 به 10GbE ضروری می باشد:

 1. پچ کوردها را با پچ کوردهای سازگار Cat.6A تعویض نمایید
 2. کابل ها و پچ کوردها دیگر نباید بصورت دسته ای بسته شوند
 3. قرار گیری درست روی پچ پنل جهت 10GBASE-T
 4. تعویض کانکتورهای Cat.6 با قطعات Cat.6A

حتی در صورت رعایت تمام این ویژگی ها و شرایط ایده آل، ممکن است پشتیبانی 10 گیگابیت در شرایط نصب واقعی روی کابل های شبکه Cat6 تضمین نشود.

استاندارد ISO/IEC تحت TR24750 (گزارش فنی)  به عنوان یک راهنما جهت ارزیابی کابل کشی گرروه Cat6 موجود می باشد، اگرچه برخلاف TIA/EIA TSB-155 دارای ویژگی ها و الزامات قانونی است. برخلاف آن نصب کابل های کلاس E یا F موجود را طبق ISO/IEC 11801:2002 مجدداً مشخص نمی نماید.

همان دستورالعمل های نصب در اینجا مانند استاندارد TIA/EIA-TSB-155 فوق الذکر اعمال می شود. استاندارد نیز مشابه است: ISO/IECTR 24750 همچنین عملکرد اترنت 10 گیگابیت را روی کابل Cat.6 موجود تضمین نمی نماید، استاندارد در فوریه سال 2008 تصویب گردیده است.

همانطور که اشاره شد Augmented Category 6 (CAT6a) و Class EA در فوریه 2008 تصویب شد. این استاندارد انتقال داده اترنت 10 گیگابیت در آن زمان مطالبه می نمود.
کابل شبکه Cat6 دارای 4 جفت یا زوج سیم به هم تابیده شده با پشتیبانی طولی تا 100 متر در فرکانس انتقال 250 مگاهرتز می باشد. CAT6a مشخصات الکتریکی CAT6 را از 250 مگاهرتز به 500 مگاهرتز افزایش می دهد. الزامات استاندارد همچنین تداخل بیگانه یا ANEXT را معرفی می نماید. همچنین عبارت Equal Level Far-End Crosstalk (ELFEXT) را با Attenuation to Crosstalk Ratio، Far-End (ACRF) جایگزین اصطلاحات ISO می نماید. CAT6a نسبت به CAT6 افت قرار گیری را بهبود می بخشد. Cat6a تا پیش از معرفی Cat7 یک انتخاب مناسب برای محیط های پر نویز با تعداد زیادی EMI به شمار می رفت. CAT6a همچنین جهت استفاده با سیستم های PoE مناسب است.

 

ماژول،‌کیستون و سوکت های شبکه Cat6 و Cat6a

RJ45 رابط شبکه استاندارد شده ای است که در درجه اول برای کابل های اترنت استفاده می شود. به عبارت ساده تر، کانکتور های پلاستیکی، فلزی و یا صنعتی که اغلب در هر دو سر کابل های اترنت Cat6 و Cat6a مشاهده می شوند RJ45 می باشند. چنانچه تعجب می کنید که چرا آن را “RJ45” می نامند، RJ مخفف “جک ثبت شده به لاتین registered jack ” است و 45 شماره استاندارد اینترفیس شبکه می باشد. اصطلاح فنی صحیح 8P8C (8 پین/8 هادی) RJ45 کانکتور اترنت است که در آن 8P8C به 8 پین و 8 هادی برای هر یک از سیم ها در کابل‌های زوج های تابیده شده اشاره دارد.

 

ماژول کیستون RJ45 Cat6

ماژول کیستون RJ45 Keystone Module CAT 6a – یا به سادگی جک شبکه جهت اتصال پلاگ یا سوکت RJ45 که جهت نصب کابل های شبکه مورد استفاده می باشد. سربندی کیستون RJ45 به هیچ ابزاری نیاز ندارد، کافی است زوج سیم ها را جدا نمایید، سیم های زوج پیچ خورده را روی قسمت های مشخص شده روی کیستون ماژول قرار دهید و در جای خود ثابت نمایید.

این کیستون ها در انواع محافظت شده و بدون محافظ و در انواع Cat6 و Cat6a موجود می باشند.

 

ماژول کیستون شبکه RJ45

 

سوکت شبکه Cat6 RJ45

سوکت یا کانکتور میدانی RJ45 به ویژه از نوع صنعتی به راحتی مونتاژ می شود و به لطف اندازه جمع و جور و کیفیت آن، جهت اتصال مستقیم کابل های CAT6a و Cat6 برای طیف گسترده ای از زیر ساخت های شبکه ایده آل است. این کانکتور ها معمولا دارای رتبه IP20 از نظر شرایط محیطی هستند و با آخرین استاندارد ANSI/TIA-568.2-D مطابقت دارند که امکان نصب MPTL (لینک پایانه پلاگین مدولار) را فراهم می نماید. کانکتور های میدانی برای راه حل های IEEE 802.3af، 802.3at، 802.3bt و PoE و شبکه های صنعتی مناسب می باشند.

سوکت شبکه Cat6

تست و اندازه گیری

آزمایش میدانی کابل های شبکه Cat6 و  Cat 6A بسیار شبیه آزمایش میدانی برای Cat 5e و است. با این حال، آزمایش Cat 6A تا حداکثر فرکانس 500 مگاهرتز صورت می پذیرد. علاوه بر این، برای Cat 6A چندین آزمایش اضافه. تر جهت بررسی تداخل بیگانه (AXT) مورد بررسی قرار می گیرد.
تست توسط یک تستر میدانی سطح 4 یا بالاتر شناخته شده توسط استاندارد UL  در صنعت میسر می گردد که قادر به آزمایش تا 500 مگاهرتز است. جهت هر گونه ارتقاء سخت افزاری یا نرم افزاری لازم، از جمله قابلیت های تست AXT، جهت آزمایش نصب Cat 6A با سازنده تجهیزات تست تماس حاصل فرمایید. برای تمامی کابل های شبکه نصب شده، تست لینک دائمی یا آزمایش کانال را انجام دهید. پس از اتمام، تمام نتایج آزمایش در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت. پشنهاد می گردد از تستر های گواهی کننده استافده نمایید.

مهمترین پارامتر های تست شامل موارد زیر می باشد:

 • Wire map
 • Length
 • Attenuation
 • Propagation delay
 • Delay skew
 • NEXT – near-end crosstalk
 • FEXT – far-end crosstalk
 • Return loss (RL)
 • PSNEXT – power sum near-end crosstalk
 • PSFEXT – power sum far-end crosstalk
 • PSACRF
 • AACRF
 • AFEXT
 • PSAFEXT
 • PSANEXT
 • ELFEXT (ACRF) – equal level far-end crosstalk (attenuation-to-crosstalk ratio, far-end)
 • PSELFEXT (PSACRF) – power sum equal level far-end crosstalk (power sum attenuation-to-crosstalk ratio, far-end)
 • PSAACRF – power sum alien attenuation-to-crosstalk ratio, far-end

 

تست تداخل بیگانه AXT

تست AXT

تداخل بیگانه (AXT) می تواند یک مشکل جدی در زیر ساخت شبکه شناخته شود. بیشتر متخصصین حتی توانایی تشخیص آن را هم ندارند.

تاثیر بر عملکرد شبکه مهمترین خطر جدی تداخل بیگانه است و جالب است بدانید که AXT غیر قابل مهار است. البته جای نگرانی نیست، نصب صحیح راه حل کار است و تست‌ های مستقل ثابت کرده‌اند که راه‌حل‌ های شبکه Cat 6A ای که به درستی نصب شده‌اند، تداخل AXT قابل توجهی نسبت به الزامات استاندارد دارند، حتی برای لینک های دائمی و حتی کوتاه‌ مانند یک پچ کورد ساده کوتاه تر از 10 فوت یا 3.048 متر. در نتیجه، سیستم هایی که به درستی نصب شده اند با کابل تایید شده نیازی به آزمایش تداخل بیگانه میدانی ندارند. علاوه بر این، کابل‌های ترانک شبکه از پیش تست شده و از پیش ساخته شده نیازی به آزمایش میدانی ندارند.

پشنهاد ما اینکه قبل از خرید کابل شبکه از عملکرد مناسب آن اطمینان حاصل فرمایید.

 

اطلاعات تکمیلی

 1. تست فلوک کابل شبکه
 2. راهنمای انتخاب تستر کابل شبکه
 3. راهنمای انتخاب کابل شبکه Cat7
 4. ساختار کابل شبکه
 5. سوکت شبکه  RJ45 چیست
 6. شبکه 10 گیگابیت (10GbE) چیست؟
 7. AWG کابل شبکه چیست

 

 

کابل شبکه مسی

link

تجهیزات شبکه مسی

link

 

linkedin

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه